Rozchodnik Siebolda 'Mediovariegatum'

Sedum sieboldii

Nowość Rozchodnik Siebolda 'Mediovariegatum'
Powiększ

Cena:

14,49 zł

Charakterystyka rośliny:

Okres kwitnienienialato - jesień
Kwiatyodcienie różowego
Liścienakrapiane
Wysokośćśrednio wysokie (15-40 cm)
Stanowiskosłoneczne
Typ glebyogrodowa (uniwersalna)
Wilgotność glebysucha
Mrozoodporność4 (od –34,4 °C do –28,9 °C)
Roślin na m27

Rozchodnik Siebolda 'Mediovariegatum' - to wieloletnia bylina gruboszowata, kępiasta dorastająca do 20 cm wysokości. Rozchodnik ten ma rozesłane lub łukowato wygięte łodygi. Liście są niebiesko-zielone z różowym, wąskim marginesem i żółtą plamą w centrum liścia. Kolor w trakcie sezonu płowieje. Rozchodnik Siebolda 'Mediovariegatum' kwitnie od sierpnia do października. Kwiaty są koloru ciemnoróżowego i przyciągają liczne motyle.

Rozchodniki doskonale rosną na piaszczystych, słonecznych stanowiskach. Wszystkie rozchodniki są bardzo łatwe w uprawie - najlepiej udają się na miejscach słonecznych, piaszczystych, suchych. Rozchodniki podobnie jak rojniki wyjątkowo dobrze znoszą mróz. Sedum jest "obowiązkową" rośliną na skalniaki, do ogrodów górskich, słonecznych rabat. Bylina ta fantastycznie wygląda wśród kamieni i żwirów.

Rozchodniki najlepiej wyglądają w zestawieniu z innymi odmianami rojników lub rozchodnikami  czy roślinami niskimi zielnymi, słońcolubnymi np. np. floksami szydlastymi, macierzankami, goździkami, zawciągiem, rogownicą, zawciągiem, rdestem, smagliczką czy żagwinem. Sadzona na rabacie kwietnej - letniej dobrze komponuje się z: floksami wiechowatymi, astrami jesiennymi, ostróżkami, liliowcami, jeżówką, rudbekią, szałwią, przetacznikami i trawami, np. rozplenicą czy miskantem. Ostatnio coraz częściej widzimy je w obsadzeniach donic tarasowych.