DLACZEGO MY?

Dlaczego My?

  • Lubimy naszą pracę - hodowlą bylin zajęliśmy się z pasji. Mamy odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.
  • Szeroka oferta sadzonek - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
  • Własne opisy roślin - redagowane przez nas osobiście. Zawierają nasze spostrzeżenia wynikające z długoletniej praktyki. Nie kopiujemy i nie powielamy (nierzadko błędnych) opisów z innych stron czy katalogów.
  • Zdjęcia naszego autorstwa - wykonane przez nas i przedstawiające nasze rośliny na szkółce lub po posadzeniu u klientów. Nie kupujemy i nie ubarwiamy zdjęć. Często takie fotografie przekłamują faktyczne "możliwości" roślin lub przedstawiają rośliny pędzone.
  • Naturalne warunki rozwoju - rośliny produkowane są na wolnym powietrzu (nie pędzimy ich w tunelach czy szklarniach) i zimują również na zewnątrz (są zahartowane i lepiej przygotowane do wysadzenia do gruntu).
  • Ceny producenta - kupując u nas oszczędzasz nie płacąc pośrednikom.
  • Doradzamy - wszystkim zainteresowanym klientom, w doborze i pielęgnacji roślin.
  • Sprawdzony transport - przez lata stworzyliśmy system pakowania i dostawy pozwalający na niezawodną realizację zamówień.

 Kilka słów o Nas

Szkółka Roślin Ozdobnych - Skalniak istnieje od 2004 roku i prowadzona jest przez wykwalifikowanych ogrodników. Z początku zajmowaliśmy się tylko hodowlą roślin skalnych, która wynikała z naszego hobby. W niedługim czasie, wraz z rozwojem naszego gospodarstwa, poszerzyliśmy kolekcję o byliny, paprocie, trawy ozdobne, zioła, funkie,  bluszcz.... Pod koniec roku 2012 roku uruchomiliśmy sklep internetowy, rozpoczynając tym samym sprzedaż wysyłkową. Proponujemy Państwu ofertę, złożoną z wielu gatunków w różnych odmianach, którą systematycznie powiększamy.

Jesteśmy niewielkim gospodarstwem rodzinnym, przez co możemy podejść indywidualnie do każdego gatunku, zwracając szczególną uwagę na jakość produkcji. Duży nacisk kładziemy na dobór i hodowlę odmian, które bardzo dobrze znoszą polskie warunki klimatyczne. Nasze rośliny nie są pędzone, nie trzymamy ich w tunelach ani szklarniach - rosną swoim rytmem, w naturalnych warunkach klimatycznych. Dzięki temu są dobrze ukorzenione i zdrowe, a także szybko przyjmują się i rozrastają po posadzeniu do gruntu. Każda nowa odmiana wprowadzona do oferty jest sprawdzana pod kątem mrozoodporności.

Szkółka jest pod stałą kontrolą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, co gwarantuje najwyższą jakość naszej produkcji.